دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

04-08-web-banner-01 دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

در دنیای امروز، هر لحظه ممکن است شاهد حوادثی از قبیل اختلالات قلبی و عروقی، تصادفات، سوختگی‌ها و سقوط از ارتفاع باشیم. علی‌رغم در پیش گرفتن تدابیر و تمهیدات پزشکی و درمانی برای پیشگیری از وقوع این حوادث، هنوز هم میزان مرگ و میر بالاست. (دوره آموزشی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی)

شواهد نشان می‌دهد که شانس زنده ماندن و بازیابی سلامتی در بیمارانی که پیش از رسیدن به بیمارستان، خدمات پزشکی مناسبی دریافت کرده‌اند نسبت به بیمارانی که از چنین خدماتی برخوردار نبوده‌اند بیشتر است. در مواردی که ممکن است رسیدن پرسنل مجرب به دلایل مختلف با تاخیر مواجه باشد، حضور افراد آموزش دیده و توانمند در حوزه فوریت‌های پزشکی، می‌تواند کمک شایانی برای نجات بیمار آسیب دیده فراهم کند.

در این راستا، آموزش مستمر امدادگری و کمک‌های اولیه به اقشار مختلف جامعه می‌تواند نقش بسیار موثری در پیشگیری از تبعات این قبیل حوادث داشته باشد. (دوره کمک های اولیه در تبریز)

در کشور ما نیز با توجه به کثرت سوانح طبیعی از جمله زلزله، سیل و یا حوادثی نظیر سکته‌های قلبی و مغزی، تصادف و حوادث شغلی، تربیت نیروی کارآزموده در این زمینه اهمیت بسزایی دارد.

cpr-training دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

امدادگر اورژانس کیست؟

دریافت خدمات پزشکی مناسب برای بیماران یا آسیب دیدگان حوادث پیش از رسیدن به بیمارستان نقش مهمی در زنده ماندن و نجات جان بیمار ایفا می‌کند. امدادگر اورژانس نخستین فرد مجرب و آگاه به کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی که بر بالین بیمار حاضر می‌شود. او با حضور به موقع بر بالین بیمار می‌تواند کمک شایانی در جهت حفظ جان بیمار تا زمان رسیدن به بیمارستان انجام دهد. حضور به موقع امدادگر و ارائه خدمات اولیه ضروری در این قبیل حوادث از اهمیت زیادی برخوردار است. (دوره فوریت های پزشکی در تبریز)

کار تکنسین فوریت‌های پزشکی

امدادگر اورژانس با تکیه بر اطلاعات و مهارت‌های صحیح و علمی که در دوره فوریت‌های پزشکی یاد می‌گیرد، می‌تواند نقش مهمی را در ارائه مراقبت‌های فوری و اورژانسی ایفا می‌کند. در شرایط حساس و بحرانی اولیه‌ در بالین بیمار، زمان برای شخص آسیب دیده فوق‌العاده حساس بوده و اینجاست که نقش امدادگر اورژانس بیش از هر زمان مشخص می‌شود. (آموزش کمک های اولیه در تبریز)

وظایف تکنسین فوریت‌های پزشکی

 • معاینه و ارزیابی کلی وضعیت بیمار
 • برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور و دریافت راهنمایی و دستورات او
 • استفاده از روش های و تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات حاد بیمار مانند تنگی نفس، ایست قلبی و ...
 • انجام روش های جراحی اولیه مانند قراردادن لوله تنفسی
 • استفاده از دارو و انجام تزریقات در صورت لزوم
 • پانسمان کردن و مراقبت از اعضای شکسته شده
 • کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، تنفس، فشارخون و غیره
 • تعیین سطح هوشیاری بیمار
 • حضور مداوم در کنار بیمار در آمبولانس
 • رساندن بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی در صورت نیاز
 • دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی
 • کنترل موجودی تجهیزات و دارو های موردنیاز در آمبولانس ها
 • تهیه گزارشات کاری روزانه (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

مهارت و دانش مورد نیاز شغل تکنسین فوریت های پزشکی

 • علاقمندی  و تمایل بسیار به کمک به دیگران
 • مهارت های ارتباطی قوی
 • مهارت تصمیم‌گیری سریع در شرایط بحرانی
 • مهارت عملی و توان انجام کارهای اورژانسی مانند احیای قلبی، گذاشتن لوله تنفسی در گردن و ...
 • مهارت بکارگیری صحیح تجهیزات موجود در آمبولانس
 • انجام کار تیمی
 • توانایی مدیریت و سازماندهی کارها
 • توان جسمی و روحی مناسب
 • داشتن آرامش و حفظ خونسردی در شرایط بحرانی
 • توانایی کار با سیستم‌های ارتباطی و کامپیوتری موجود در آمبولانس
 • درک خوب وضعیت بیماران و همدردی با آن‌ها (دوره امدادگر اورژانس در تبریز)

فرصت‌های شغلی و بازارکار تکنسین فوریت‌های پزشکی

بخش اورژانس، از مهم‌ترین و ضروری‌ترین واحدهای امدادرسانی در حوزه پزشکی به شمار می‌آید و وجود چنین بخشی در جامعه غیرقابل اجتناب می‌باشد، در این راستا بازار کار مطلوبی برای تکنسین‌های فوریت پزشکی پیش‌بینی می‌شود.

تکنسین‌های فوریت‌ پزشکی پس از گذراندن دوره، می‌توانند در مراکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) در سراسر کشور مشغول به کار شوند. همچنین می توانند در آمبولانس‌های خصوصی یا در سازمان‌های مشابه آن مشغول به کار شوند.

با توجه به اهمیت این موضوع و پیش‌بینی بازار کار مناسب برای این شغل، گذراندن دوره فوریت‌های پزشکی برای علاقمندان توصیه می‌شود. (دوره تکنسین فوریت های پزشکی در تبریز)

شغل تکنسین فوریت‌های پزشکی در برخی کشورهای جهان (وضعیت استخدام)

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بین سال‌های 2010 تا 2020، میزان استخدام این شغل در آمریکا تا 33 درصد رشد خواهد کرد؛ در صورتی که این میزان برای سایر مشاغل 14 درصد می‌باشد.

در استرالیا نیز در طی پنج سال گذشته، میزان استخدام این شغل 50.5 درصد رشد داشته و حتی رشدی بیشتر از این میزان نیز برای آینده پیش‌بینی می‌شود.

درآمد شغل تکنسین فوریت‌های پزشکی در ایران

متاسفانه آمار صحیح و کاملی از میزان درآمد تکنسین فوریت‌های پزشکی ارائه نشده است. میزان حقوق افراد شاغل در بخش اورژانس و سایر بخش‌های دولتی، مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد، اما تکنسین‌ها میزان حقوق‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. (تکنسین فوریت های پزشکی در تبریز)

اهداف دوره فوریت‌های پزشکی

هدف از این دوره آشنایی با اصول کمک‌های اولیه، پانسمان، شکستگی‌ها و سوختگی‌ها، مصمومیت‌ها، انواع خون‌ریزی‌ها، حمل مصدوم، کنترل علائم حیاتی، روش‌های احیای قلبی ریوی CPR، روش‌های تزریقات و پانسمان و خون‌گیری می‌باشد.

شرایط ثبت نام دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

دوره آموزشی فوریت‌های پزشکی به دو صورت حضوری و مجازی در مجتمع آموزشی آپادانا برگزار می‌گردد. این دوره به دلیل اهمیت و نقش مهم آن در شرایط حساس و بحرانی، یکی از پرطرفدارترین دوره‌های ارائه شده می‌باشد و علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است.

در پایان این دوره، هنرجو پس از کسب مهارت‌های مورد نیاز و قبولی در آزمون و دریافت مدرک بین‌المللی، توانایی ورود به بازار کار و اشتغال در مراکز فوریت‌های پزشکی را خواهد داشت.

در جلسات پایانی این دوره، مطالبی در خصوص نحوه ورود به بازار کار و قوانین و مقررات جاری پزشکی کشور ارائه خواهد شد. همچنین جزوه و DVD دوره به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجتمع آموزشی آپادانا با شماره تلفن 0414164 در تماس باشید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره 09393090595 پیگیر سوالات خود باشید.

آدرس: خیابان آزادی، خیابان جدیری جنوبی، ساختمان 17

 05-08-web_banner_02 دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

تا کنون بیش از 7896 نفر را آموزش داده ایم

شما هم به جمع ما بپیوندید

درباره ما

آموزش کامپیوتر دوره های ICDL در تبریز آموزش فتوشاپ در تبریز آموزش طراحی سایت در تبریز دوره های ارز دیجیتال آموزش نسخه خوانی داروخانه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی آموزش گیاهان دارویی آموزش فوریت های پزشکی و کمک های اولیه دوره های پوست مو زیبایی مجتمع آموزشی آپادانا
تماس(شماره چهار رقمی) : 0414164
واتساپ : 09393090595

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

namad3 دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

کليه حقوق اين سايت متعلق مجتمع آموزشی آپادانا می باشد.

مجتمع آپادانا