دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

04-08-web-banner-01 دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

در داروخانه‌ها افرادی با روپوش‌های سفید زیادی را می‌بینیم که در ظاهر شبیه هم هستند اما در واقع وظایف و عنوان‌های مختلفی از جمله دکتر داروساز و تکنسین داروخانه دارند. تکنسین یا دستیار داروخانه که در عرف با عنوان نسخه‌خوان هم شناخته می‌شود به نسبت دکتر داروساز وظایف متعدد و عمومی‌تری بر عهده دارد. با این وجود تکنسین نقش مهم و غیرقابل‌انکاری در پیشبرد کار داروخانه و خدمت به بیمار بر عهده دارد. (دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه)

تکنسین داروخانه یا نسخه خوان یا نسخه پیچ، به فردی گفته می‌شود که عموما وظیفه نسخه‌خوانی و تحویل دارو به مراجعه‌کننده را بر عهده دارد و به دکتر داروساز در ساخت دارو کمک می‌کند. تکنسین داروخانه هم با مراجعه‌کنندگان و هم با پزشک و پرسنل داروخانه در ارتباط و تعامل است، بنابراین در کنار آشنایی با علم تخصصی داروسازی، به مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نیز نیاز دارد. (دوره نسخه‌پیچی در تبریز)

باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد می باشد زیرا با سلامت افراد جامعه مربوط بوده و کوچک ترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود و از طرف دیگر افرادی که در سطح داروخانه مشغول به این کار هستند در اکثر موارد بدون گذراندن دوره ای مشخص و اکثرأ به صورت تجربی مشغول به این کار هستند. (دوره نسخه‌خوانی در تبریز)

tablet-drug-serious-touchscreen-pharmacy دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

شغل و درآمد تکنسین داروخانه

شغل تکنسین داروخانه برای تمامی علاقمندان یک فرصت شغلی تمام وقت یا نیمه وقت ایجاد می کند. افرادی که در این زمینه به صورت تجربی اطلاعاتی دارند و یا به صورت تخصصی، تجربه علمی و عملی دارند، فرصتی را برای خود ایجاد می نمایند تا به عنوان دستیار داروخانه کار نمایند. (دوره تکنسین داروخانه در تبریز)

امروزه شاهد تاسیس داروخانه‌های بیشتری نسبت به سابق هستیم، که نتیجتا نیازمندی برای دکتر داروساز و تکنسین داروخانه افزایش یافته است. با آموزش های زیادی که یک فرد علاقمند می بیند می تواند به سرعت در زمینه کمک دستیار داروخانه پیشرفت نماید. بعضی از تکنسین ها حتی می توانند مهارت زیاد خود را در اتوماسیون داروخانه و سیستم های اطلاعات سلامت کسب نمایند. نظارت گران یا مسئولان فنی داروخانه باید همیشه در داروخانه حضور داشته باشند و بر کار نسخه پیچ ها کنترل داشته باشند. در این صورت است که حضور همیشه مسئول داروخانه بر ارائه درست یا صحیح دارو به بیماران و کاهش خطاهای دارویی بسیار پر اثر گذار است. (آموزش نسخه خوانی در تبریز)

سرفصل‌های دوره آموزشی نسخه‌پیچی

  • آموزش نسخه‌خوانی
  • آموزش نسخه‌پیچی
  • آشنایی با اشکال دارویی
  • دسته‌های درمانی داروها
  • قفسه‌چینی داروها
  • قیمت‌گذاری داروها
  • نرم‌افزار داروخانه
  • مهارت‌های خاص کار در داروخانه (آموزش نسخه پیچی در تبریز)

شرایط ثبت‌نام دوره نسخه‌پیچی

دوره دوره نسخه‌پیچی در مجتمع آموزشی آپادانا برگزار می‌گردد. در این دوره مواردی از قبیل آشنایی با اشکال دارویی، دسته های درمانی داروها، فرآورده های آرایشی بهداشتی، داروهای گیاهی، تجهیزات پزشکی، نسخه خوانی و قفسه چینی دارو و همچنین قیمت گذاری داروها و مهارتهای خاص کار در داروخانه و همچنین نرم افزار داروخانه به صورت عملی آموزش داده می‌شود.

در پایان این دوره، کارآموز پس از کسب مهارت‌های مورد نیاز و قبولی در آزمون و دریافت مدرک بین‌المللی، توانایی ورود به بازار کار و اشتغال را خواهد داشت. همچنین جزوه و DVD دوره به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجتمع آموزشی آپادانا با شماره تلفن 0414164 در تماس باشید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره 09393090595 پیگیر سوالات خود باشید.

آدرس: خیابان آزادی، خیابان جدیری جنوبی، ساختمان 17

 

05-08-web_banner_02 دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

تا کنون بیش از 7896 نفر را آموزش داده ایم

شما هم به جمع ما بپیوندید

درباره ما

آموزش کامپیوتر دوره های ICDL در تبریز آموزش فتوشاپ در تبریز آموزش طراحی سایت در تبریز دوره های ارز دیجیتال آموزش نسخه خوانی داروخانه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی آموزش گیاهان دارویی آموزش فوریت های پزشکی و کمک های اولیه دوره های پوست مو زیبایی مجتمع آموزشی آپادانا
تماس(شماره چهار رقمی) : 0414164
واتساپ : 09393090595

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

namad3 دوره نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی یا تکنسین داروخانه

کليه حقوق اين سايت متعلق مجتمع آموزشی آپادانا می باشد.

مجتمع آپادانا